DEFNE SABUNU FAYDALARI NELERDİR? NASIL KULLANILIR?

Binlerce yıllık geçmişi ile insanların hayatında her zaman var olmuş defne sabunu, adeta mucizeler yaratan etkileri ile günümüzde de yaygın olarak kullanılıyor. Tarihin her döneminde, özellikle Akdeniz ve çevresinde sıkça rastlanan defne sabununun ciltten saça kadar pek çok faydası bulunuyor.

Defne sabunu;

  • Cilt üzerindeki enfeksiyonları engeller,
  • Sivilce ve akne sorunlarını giderir,
  • Tahriş olan alanları onarır,
  • Bitkisel içeriği ile cildi besler,
  • Mantar oluşumunun önüne geçer,
  • Ciltteki lekeleri azaltır.

Bitki özleri ile hazırlanan bu doğal sabun, kimyasal ve doğal olmayan yöntemlerden uzak kalarak cildinizi bitkilerin gücü ile koruyabilmenizi sağlıyor. Cildinizin nem dengesinden kırışıklıklara kadar her zaman için yardımcı olacak bu sabun ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır?

Defne sabunu, sahip olduğu doğal içerik sayesinde güvenle kullanılabilen, herhangi bir alerjik reaksiyona sahip değilseniz tüm cilt yapıları için oldukça uygun olan bir üründür.

Her ne kadar doğal bir ürün olsa da kozmetik bir ürün gibi cilt yapınıza uygun şekilde kullanmanız gerekmektedir. Özellikle, cildinizin nem dengesini doğru şekilde sağlayabilmek adına bu konuya dikkat etmek oldukça önemli.

Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz, defne sabununu haftada iki defa kullanmanız tavsiye ediliyor. Bu cilt yapısında, sabunu daha fazla kullanmanız kurumalara neden olabilir.

Karma ve tüm diğer cilt yapıları için defne sabununu her sabah ve yatmadan önce kullanmanız tavsiye ediliyor. Düzenli kullanımda etkilerini çok daha net göreceğiniz bu sabunu günlük cilt bakımı rutininize dahil edebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, dilerseniz duş alırken de normal bir sabun gibi defne sabununu tercih edebilirsiniz. Yine aynı şekilde, saçlarınızı bu sabunla yıkayabilir ve daha sağlıklı bir saç derisi elde edebilirsiniz.

Defne Sabunu Yüze Kullanılır Mı?

Defne sabunu, sahip olduğu doğal etkiler ile pek çok amaç için yüz bölgesine de uygulanabiliyor. Kuru ciltler için haftada iki defayı geçmeyecek şekilde, tüm diğer cilt yapıları için sabah ve yatmadan önce olmak üzere iki defa kullanmanız yeterli. Ancak, içeriği her ne kadar doğal olsa da herhangi bir alerjik reaksiyonunuz veya cilt hassasiyetiniz bulunuyorsa mutlaka doktorunuza danışmanız tavsiye ediliyor. Cilt yapısına uygun sabun seçmek cildinizin sağlığı için önemlidir.

Yüzünüzde defne sabunu kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, sabunu uyguladıktan sonra iyice durulamanız. Durulama işlemini eksik yapmanız halinde cildinizde geçici olarak kuruma veya kaşıntı oluşabilir.

Defne Sabununun Faydaları Nelerdir?

Neredeyse yüzlerce yıldır bir kozmetik ürün olarak kullanılan defne sabununun cilde, saçlara ve tüm vücudunuza pek çok faydası bulunuyor. Doğal içeriği sayesinde, özellikle kimyasal ürünleri cildinde uygulamayı tercih etmeyenlerin kullandığı bu sabundan pek çok konuda yararlanabilmek mümkün.

Sizler için defne sabununun en bilinen ve en çok işinize yarayacak olan faydalarını listeledik.

Cilt Sorunlarına Karşı Yararlıdır

Defne sabunu, egzamadan mantarlara kadar pek çok konuda cildinizin ihtiyaç duyduğu desteği sağlıyor. İçerisinde bulunan doğal antioksidanlar sayesinde, cilt üzerinde oluşan enfeksiyonları yok ederek, neredeyse her cilt sorununa karşı mücadele ediyor.

Sivilce ve Akne Sorunlarını Giderir

Defne sabununun faydaları arasında akne ve sivilce sorunlarına karşı iyi gelmesi de yer alıyor. Düzenli kullanımlarda, defne sabunu cildi temizleyip ve gözeneklerin açılmasını sağladığı için akne ve sivilce gibi sorunlara karşı mücadelede destek oluyor.

Tahriş Olan Alanları Onarır

Özellikle tahriş olan bölgelerde nem dengesini kazanmak ve cildi olması gerektiği gibi beslemek fazlasıyla önemli. Defne sabunu, tahriş olan alanları doğru şekilde onararak ihtiyaç duyduğunuz desteği en iyi şekilde sağlıyor. Tahriş olan bölgelere masaj yaparak sabunu uygulamanız çok iyi gelecek.

Cildi Besler

Bitkisel içeriği sayesinde, cildinizin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin, mineral ve diğer destekleri defne sabunu ile elde edebilmeniz mümkün. Özellikle yüz bölgesinde bu etkileri çok daha net görebilirsiniz. Elbette tüm bu faydaları elde edebilmek için mutlaka düzenli olarak kullanmanız gerekiyor.

Mantar Oluşumunu Engeller

Cilt üzerinde ortaya çıkabilecek her türlü enfeksiyona karşı yararlı olduğu gibi mantarlar için de defne sabunu kullanmak mümkün. Ayak mantarı da dahil olmak üzere her türlü mantara karşı defne sabununun doğal mucizelerinden yararlanabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Karşı Faydalıdır

Cilt üzerinde pek çok faydası bulunan defne sabunu aynı zamanda cilt lekelerine karşı da yarar sağlıyor. Düzenli kullanımda, cilt lekelerinin azalmasına yardım ederek kusursuz bir cilt elde etmenize yardım ediyor.

Defne Sabunu Saça İyi Gelir Mi?

Defne sabununun tüm ciltte olduğu gibi saç derisinde de olumlu etkileri olduğu biliniyor. Saç köklerini besleyerek saçlarınızın daha sağlıklı ve güçlü uzamasını sağlıyor.

Banyo yaparken, şampuan yerine defne sabunuyla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Defne sabununun saçlardaki etkisi de düzenli kullanım ile ortaya çıkıyor.

Gerçek Defne Sabunu Nasıl Anlaşılır?

Gerçek defne sabununu anlamada sabunun rengi ve kokusu yardımcı olsa da her zaman için güvende olmak adına bilindik markaların tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Keskin defne kokusu aldığınız bir üründe bile yanılma ihtimaliniz her zaman bulunmaktadır. Bu nedenle, tanınan markalara ait defne sabunlarını tercih etmeniz, doğanın bu mucizesinden yararlanırken güvende olmanız adına her zaman en doğrusu olacak.

Lyn Defne Sabunu, sahip olduğu doğal içerik ve zeytinyağı ağırlıklı formülü ile cildinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin ve mineralleri sunuyor. Tüm cilt ve saç yapılarına uyumlu olan, defne yaprağı ve yağının sağladığı antioksidan ile cildinizi derinlemesine temizleyen bu ürün aynı zamanda güzel kokusu ile rahatlatıcı bir etki bırakıyor.

SONBAHARDA CİLT BAKIMI İÇİN 7 İPUCU
CİLDİN TEKNOLOJİSİ Mİ OLURMUŞ? LİPOZOMAL TEKNOLOJİ NEDİR?
Sepetim
Kapalı İstek Listesi
Kapalı Son Görüntülenen
Kategoriler
Gönder