• Lyn Yüz Temizleme Jeli 457,38 

  Göz, dudak ve yüz makyajını kolayca temizler. Cildi kir ve yağdan arındırır, canlılık verir. Mükemmel şekilde temizlenen cilt nefes alır ve ferahlık hissi kazanır.

  200ml

 • Lyn Canlandırıcı Tonik 406,56 

  Cildi tüm kalıntılardan arındırır, derinlemesine temizleyici özelliği sayesinde gözeneklerde siyah noktaya sebep olan kiri ve yağı temizler, gözenekleri sıkılaştırır, geriye yumuşak bir dokunuş kalır.

  Alkol içermediği için cildi kurutmadan temizler, tazeler ve canlandırır.

  Misel teknolojisiyle üretilmiştir.

  200ml

 • Lyn Gözenek ve Akne Karşıtı Nemlendirici Krem 834,09 

  Cildinizdeki yağı dengeler, kurutmadan hedef bakım sağlar, besler ve korur.

  50ml

 • Lyn Cilt Aydınlatıcı Gündüz Kremi SPF30 970,63 

  SPF30 özelliği ile cildi güneş ışınlarından korumayı desteklerken, özel formülü cildin aydınlık görünmesine ve nemlendirilmesine yardımcı olur. Cilde enerji verir.

  Tüm cilt tipleri için uygundur. Güçlü antioksidan etkisi ile cildi aydınlatır, leke oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Cildin onarılması ve cilt tonunun dengelenmesini destekler.

  50ml

 • Lyn Göz Çevresi Kremi 647,39 

  Özel formülü sayesinde göz çevrenizi etkili bir şekilde nemlendirir ve kırışıklık oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

  15ml

 • Lyn Yüz Temizleme Jeli 457,38 

  Göz, dudak ve yüz makyajını kolayca temizler. Cildi kir ve yağdan arındırır, canlılık verir. Mükemmel şekilde temizlenen cilt nefes alır ve ferahlık hissi kazanır.

  200ml

 • Lyn Canlandırıcı Tonik 406,56 

  Cildi tüm kalıntılardan arındırır, derinlemesine temizleyici özelliği sayesinde gözeneklerde siyah noktaya sebep olan kiri ve yağı temizler, gözenekleri sıkılaştırır, geriye yumuşak bir dokunuş kalır.

  Alkol içermediği için cildi kurutmadan temizler, tazeler ve canlandırır.

  Misel teknolojisiyle üretilmiştir.

  200ml

 • Lyn Göz Çevresi Kremi 647,39 

  Özel formülü sayesinde göz çevrenizi etkili bir şekilde nemlendirir ve kırışıklık oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

  15ml

 • Lyn Yaşlanma Karşıtı Serum 803,46 

  İçeriğindeki %100 doğal bitkisel yağlar ile cildinize ışıltı verir, yaşlanma belirtilerini önler, cildi canlandırır, yeniler.

  30ml

HAFTALIK BAKIM RUTİNİ

“Dört günde bir uygulanır.”

 1. Adım: Lyn Arındırıcı Peeling
 2. Adım: Lyn Cilt Aydınlatıcı Kil Maskesi
 • Lyn Arındırıcı Peeling 570,45 

  Lyn Arındırıcı Peeling kremsi formülündeki arındırıcı mikro tanecikler ile gözenekleri siyah noktaya sebep olan yağ ve kirden arındırır, gözeneklerin temizlenmesini sağlar.

  Düzenli kullanım sonrasında siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Cildi ölü derilerden, tüm kalıntılardan ve kirden arındırır.

  Cilde kaybettiği parlaklığı ve renk dengesini geri kazandırır.

  Uygulama sonrasında cildinizde parlak ve yumuşak bir etki bırakır. Bu etki uzun süre devam eder.

  50ml

 • Lyn Cilt Aydınlatıcı Kil Maskesi 587,52 

  Cildi kurutmadan nazikçe temizler. Cilde daha aydınlık bir görünüm kazandırır.

  İçeriğinde bulunan sweet orange, grapefruit ve mandarina oil ile cildin canlanmasına, yenilenmesine ve aydınlanmasına yardımcı olur. Hyaluronic acid ile cildin nemlenmesini sağlar.

  8 x 15ml

  Stokta yok

Karma cilt, her ne kadar yaygın olarak görülüyor olsa da bakımı oldukça zor bir cilt tipi olarak biliniyor. Yağ dengesini sağlamanın oldukça özen gerektirdiği karma ciltler için bakım rutininde mutlaka dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunuyor.

Bazı noktaları yağlı bazı noktaları kuru olan bu cilt tipinde, cildin yıpranmasını engellemek ve cilt sağlığını korumak için doğru bakımın uygulanması çok önemli.

Düzenli olarak takip edeceğiniz bir cilt bakımı rutini ile cildinizin güzelliğini yıllar boyunca ilk günkü gibi koruyabilirsiniz.

Karma Cilt Nedir?

Karma cilt, cildin belli bölgelerinin diğer bölgelere kıyasla daha yağlı olduğu, bazı noktaların ise kuru olabildiği bir cilt tipidir.

Yaygın olarak görülen, neredeyse hassas ciltler kadar özenli bir yaklaşım gerektiren bu cilt tipinde kullanılacak kozmetik ürünlerin iyi belirlenmesi gerekmektedir.

Karma cilt tipi kişiden kişiye değişen karakteristik özelliklere sahip olsa da genellikle alın, burun ve çevresini içeren, T bölgesi olarak adlandırılan bölümün yağlı, yanakların ve çevresinin kuru olmasıyla anlaşılabiliyor.

Makyaj ve cilt bakımını oldukça zor hale getirebilen bu özellik nedeniyle, karma cilt bakımı fazlasıyla hassas bir hale geliyor.

Karma Cilde Sahip Olmanızın Nedenleri

Karma cilt yapısı dış etmenlerden bağımsız olarak tamamen genetik faktörlerle ortaya çıkmaktadır. Dünya üzerindeki kadın ve erkeklerin büyük bir kısmında görülen bu cilt tipinde karakteristik özellikler herkeste farklılık gösterebilmektedir.

Cildinizin karma cilt yapısına sahip olması kimi zaman zorluklar yaşatabiliyor olsa da doğru cilt bakımı ile kontrol altına alınabilir.

Yağlı ve kuru bölgeler arasındaki dağılımı doğru şekilde yapmanız durumunda, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Karma Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Karma ciltler için bakım rutini diğer cilt tiplerinden farksız olarak, cildinizin ihtiyaç duyduğu eksikleri sağlayacağınız aşamaları içermektedir.

Kendiniz için en iyi yüz temizleme jelini ve toniği kullanarak cildinizin nem dengesini sağlamanız, makyaj sonrası temizliği doğru şekilde yapmanız ve peeling ile ölü deriden arınmanız gerekmektedir.

Karma cilt bakımında mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı faktörler bulunuyor:

 • Temizlik
 • Nemlendirme
 • Dengeli ve sağlıklı beslenme
 • Çevresel faktörler

 

Temizlik: Cildinizin temiz kalması, gözeneklerinizin nefes almasını sağlayacak, böylece yıpranma, kırışıklık gibi problemlerin önüne geçecektir.

Karma cilt Lyn yüz temizleme jeli kullanarak, makyajınızı silerken ve uyumadan önce gerekli cilt bakımlarını yapmak cilt sağlığınız için tavsiye edilmektedir.

Nemlendirme: Karma cilt yapısı doğru ve dengeli bir neme ihtiyaç duyar. Özellikle kuru bir iklimde yaşıyorsanız, cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak için Lyn canlandırıcı tonik ve nemlendirici gibi ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Elbette bu ürünleri tercih ederken, karma ciltler için tonikleri tercih etmeniz, cilt yapınıza uygun kozmetik malzemelerini kullanmanız fazlasıyla önemli.

Dengeli ve sağlıklı beslenme: Cilt tipiniz ne olursa olsun, vücudunuza giren her şeyin cildinizi de etkileyeceğini unutmamalısınız. Özellikle karma cilt gibi bakımı zor olan, yağ dengesini sağlamanın güç olduğu cilt tiplerinde beslenme büyük önem taşır.

Yağlı gıdalardan kaçınmanız, zeytinyağı gibi sağlıklı yağları tercih etmeniz, cilde iyi gelen A, E ve C vitamini ağırlıklı besinler tüketmeniz tavsiye edilmekte.

Yine aynı şekilde, alkol ve sigara gibi cilt için yıpratıcı maddelerin tüketiminden kaçınıp, bol bol su içerek cilt sağlığınıza katkı sağlayabilirsiniz.

Çevresel faktörlerin etkisini azaltın: Cildinizi korumak için çevresel faktörlerden mümkün olduğu kadar az etkilenmeye çalışmalısınız.

Güneşe çıkarken Lyn cilt aydınlatıcı gündüz kremi SPF30 kullanmak stresten, tozdan, çevredeki olası kimyasallardan uzak kalmak gözeneklerinizin daha rahat nefes almasını sağlayacak, cildinizi besleyecek ve korumanıza yardımcı olacaktır.

Karma Ciltler İçin Ürünler

Karma ciltler için bakım rutininizde mutlaka cilt yapınıza uygun ürünleri kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Özellikle cildinizin ihtiyaç duyduğu yağ dengesini sağlayacak, kuru bölgeleri yeteri kadar nemlendirirken yağlı bölgelerde fazla yağlanmanın önüne geçecek temiz içerikli ürünleri kullanmanız önerilmekte.

Karma ciltler için Lyn Canlandırıcı tonik hem temizlik hem de cildin beslenmesi için önemli rol oynamakta, ayrıca bir sonraki adım olan bakım ürünlerine cildi hazırlayacaktır. Cilt yapınıza uygun bir tonik kullanmak, cildinizin ihtiyaç duyduğu takviyeleri daha kolay almasını sağlayacaktır.

Cildinize iyi gelecek uygun fiyatlı cilt bakım ürünleri için kategori sayfamıza göz atın.

Cildinizin temizliğini, Lyn yüz temizleme jeli ile yapmanız, yağ dengesinin sağlanmasını, aşırı kuruma ve yağlanmanın önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Buna ek olarak, karma ciltler için peelingin ihmal edilmemesi, ölü derilerden arınarak cilt sağlığınızı korumanızı, yüzünüzün her noktasının eşit ve düzgün bir yağ dengesine kavuşmasını sağlayacaktır.

Sepetim
Kapalı İstek Listesi
Kapalı Son Görüntülenen
Kategoriler
Gönder