Gece ve gündüz kremleri cilt bakımında önemli bir yer tutar ve her ikisinin de farklı amacı ve içerdiği farklı bileşenler bulunmaktadır. Her cildin ihtiyacı farklıdır.

GECE VE GÜNDÜZ KREMLERİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Gece ve gündüz kremleri cilt bakımında önemli bir yer tutar ve her ikisinin de farklı amacı ve içerdiği farklı bileşenler bulunmaktadır. Her cildin ihtiyacı farklıdır. Bakım yapılan cilt, cilt tipine göre tercih edilen ürünlerden ve uygulama türündeki farklılıktan faydalanılarak kullanılır. Cildinize uygun ürün tercihi ile istenmeyen etkilerin önüne geçebilirsiniz. Yanlış cilt bakım ürünü, cilt yapısına zarar verebileceği gibi yağlı bir cilt için yağlı bir cilt kremi kullanarak sivilce ve akne problemlerinizi daha fazla artırabilirsiniz. Bu sebeple tercih edeceğiniz ürünün cildinizin ihtiyacını karşılaması gerekir.

Gündüz Kremleri ile Gece Kremleri Arasındaki Farklar

Gündüz kremleri ile gece kremleri arasındaki farklardan söz edecek olursak, gündüz kremleri, hafif yapıda ve UV ışınlarına karşı olan SPF bileşenli koruma içermektedir. Güneşin zararlı etkilerinden ve hava kirliliği, çevresel koşullara maruz kalan cildinizi korumak ile görevli olan gündüz kremlerinin içeriği, bu dışsal faktörlere karşı koruma formülleri içerir. Aynı zamanda cilt bakım rutininde kullanımı ile bir diğer adımı tamamlamaktadır. Gündüz kremleri gece kremlerine göre kıvam ve doku bakımından daha hafif, kolay emilen ve yağsız içeriklere sahip olmaktadır. Böylece makyaj öncesinde kullanılabilirler. Gündüz kremleri, cildin gün boyunca daha nemli ve sağlıklı görünmesini sağlayarak korur.

Gece kremleri ise, genellikle retinol, hyaluronik asit, anti-aging ve antioksidanlar gibi daha güçlü yaşlanma karşıtı bileşenleri içerir. SPF koruyucu faktörünü gece kremleri içermez. Gece kremleri, gece bakım rutininin önemli bir parçasıdır. Gece kremleri cildi gece boyunca nemlendirir, yeniler ve besler. İçeriğindeki bu bileşenler sayesinde cildin kendisini onarmasına yardımcı olarak sabah daha taze ve canlı bir görünüm kazanılarak kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

Gece kremleri de gündüz kremleri gibi cilt temizlendikten sonra kullanılmalıdır. Böylece cilt yenilenirken kremin cilde etkisi artırılır. Gece kremleri daha yoğun ve besleyici içeriklere sahiptir. Uygun miktarda kremi cildinize uygulayarak ve nazikçe masaj yaparak kullanabilirsiniz. Cilt gece boyunca dinlenip yenilenirken kremler cilde nem sağlar ve hasarları, sorunları onarmaya yardımcı olur. Cildinizin ihtiyacına uygun olacak gece kremini seçebilir ya da bir uzman desteğine başvurabilirsiniz.

Gece kremleri cildi besleyip onarıp yenilerken gündüz kremleri, cildi güneşin zararlı ışınlarından ve çevresel koşullardan koruyup nemlendirir. Gündüz kremi de gece kremi de cildin daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini amaçlar. Cilt yapısı hassastır ve kendi kendisini yenileyebilir ancak gece ve gündüz ayrı ayrı ve sürekli olarak dışarıdan uygulanacak koruma ile cilde ihtiyacı olan nem ve sağlıklı görünüm için bileşenlerin verilmesi gerekir. Gece ve gündüz kremleri içerdikleri formül bileşenlerin farklı olması sebebiyle birlikte kullanılabilir.

Gündüz Kremi Ne İşe Yarar?

Gündüz kreminin içinde SPF yani güneş koruma faktörü bulunur. Bu sebeple gündüz kremleri yalnızca sabahları cilde sürülerek kullanılır. SPF içeren ürünlerin gece boyunca ciltte kalması cildin tahriş olmasına ve hassaslaşmasına sebep olabilir. Cildinizin her gün düzenli bir şekilde güneş ışınlarından korunmasını SPF içeren ürünler ya da direkt olarak güneş kremi uygulayarak sağlayabilirsiniz. Bu sayede cildinizde oluşabilecek leke, sivilce, kırışıklık ve kızarıklık gibi etkenlerin önüne geçebilirsiniz.

Gündüz kremleri cilt kuruluğunu ortadan kaldırarak cildi nemlendiren ve aynı zamanda cildi günlük makyaja hazırlayan bir üründür. Cilt tipine uygun gündüz kremi kullanmak cildin yumuşak bir doku kazanmasını sağlar. Cilt temizliğinden sonra kullanılan gündüz bakım kremleri ten makyajına makyaj bazı görevi görerek cilde emilim sağlar ve cildi pürüzsüzleştirir.

Gündüz kremlerinin kullanılması, içerisindeki besleyici ve koruyucu özellikler ile cildin gün boyu nemlenmesi ve dışarıdan gelecek zararlı etkenlere karşı korunması sağlanır. Hafif yapıları sayesinde gündüz kremleri, sürüldükten sonra hızla cilde nüfuz eder ve ardından uygulanacak ten makyajına zemin hazırlar.

En İyi Gündüz Kremi Önerisi

Lyn Cilt Aydınlatıcı Gündüz Kremi içerdiği SPF 30 ile gündüz kullanımında güneşin zararlı etkisinden koruyarak cildinizin aydınlık görünüp nemlenmesini sağlar. Tüm cilt tiplerine uygun olan Lyn Cilt Aydınlatıcı Gündüz Kremi SPF 30 ile cilt tonu eşitliği sağlayabilir, cildinizin onarılmasına destek olarak leke oluşumunu engelleyebilirsiniz. Etkisinin artması için cildinizi temizledikten sonra uygulayabilir ve böylece ciltten uzaklaşan kir ile birlikte açılan gözeneklere sahip olursunuz. Bu da, gündüz bakım kreminin daha iyi bir şekilde cildiniz tarafından emilmesini sağlar.

Lyn Yoğun Nemlendirici Krem kullanımı ile cildinizin ihtiyacı olan nemin ve bakımın karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece daha yumuşak bir cilde sahip olarak daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Güçlü nemlendirme özelliği ile gün boyunca cildinize nem katar. İçerdiği hyaluronik asit ile nemi cilde hapseder.

Tüm cilt tipleri için kullanımı uygun olan Lyn Güneş Koruyucu Krem Yüz için SPF 50, besleyici değeri yüksek olan bir gündüz kremidir. Cilde yoğun nem sağlayarak cildinizi besler ve içerdiği hyaluronik asit ile cildi derinlemesine nemlendirir. Güneşe çıkmadan önce cildinize eşit ve yeterli miktarda kullanmanız gerekir. Güneş korumasının etkisinin sürdürülebilmesi adına terlediğinizde ya da her 2 saatte bir uygulanması gerekmektedir.

GENÇ GÖRÜNMENİN SIRRI: KIRIŞIKLIK KARŞITI ÜRÜNLER
CİLT BARİYERİ NEDİR? NASIL ONARILIR VE GÜÇLENDİRİLİR?
Sepetim
Kapalı İstek Listesi
Kapalı Son Görüntülenen
Kategoriler
Gönder