CİLT GÜZELLİĞİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 10 PÜF NOKTA

Kadın erkek fark etmez, her insan kusursuz, pürüzsüz, sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Cilt güzelliğini sağlamak için birçok yöntem vardır. Sivilcesiz, lekesiz, parlayan bir cilt güzelliği için dikkat edilmesi gereken önemli noktaları vardır. Bu küçük ama etkili noktaları hayatınıza dahil ederek kısa zamanda çok şey başarabilirsiniz.

Herkes cildini sever, korumak ister ama ne yaparsa yapsın zararlı etkilere maruz kalabilir. Yolda yürürken bile hava kirliliğinden cilt etkilenebilir. Bunun yanında yaşlanma gibi doğal bir süreç de vardır. Cilt, maruz kaldığı kötü şartlar nedeniyle yıpranır, eski taze görüntüsünü kaybeder, lekelenir ve istemediğiniz bir görüntüye bürünebilir. Bu değişiklik hoşunuza gitmeyecektir.

Bu durumu ortadan kaldırmanın ya da azaltmanın yolları var. Yaşlanmanın ya da yolda yürürken zararlı etkenlere maruz kalmanın önüne belki geçemezsiniz ama olduğunuzdan daha sağlıklı ve genç görünmenin yollarını bulabilirsiniz.

Cilt Temizliğine Önem Verin

Cildinizi temizlemek sadece güzellik uğruna yapılacak bir şey değildir. Sağlıklı olmak, lekelerin oluşmasını engellemek için cilt temizliğine önem vermeniz gerekir. Sağlıklı olduğunuz takdirde cilt güzelliğiniz kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Mesela günlük makyaj temizliği, cildinizin sağlıklı kalmasına, tazeliğini korumasına, bununla birlikte cilt güzelliğinizin meydana çıkmasına yardım edebilir. Bunu yapmak o kadar zor değildir. Cildinize uygun bir cilt temizleme ürünüyle bunu hemen halledebilirsiniz. Lyn Skincare Yüz Temizleme Jeli imdadınıza yetişebilir. Kirden ve yağdan arınan cilt, nefes alır, güzelliğini korur. Böylelikle gün içinde maruz kalınan makyaj kalıntıları, hava kirliliği gibi etkenlerin zararları ciltten arındırılır.

Cildinizi Nemlendirin

Hangi tip cilde sahip olursanız olun mutlaka cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Özellikle kış mevsiminde soğuğun da etkisiyle cilt olması gerekenden fazla hava değişikliğine maruz kalarak kuruyabilir. Eğer cildinizin nem dengesini korumak istiyorsanız günlük bakım rutininiz için nemlendiriciyi eklemeyi unutmamalısınız. Cildinize uygun bir nemlendirici krem hem kuru, mat görüntüyü ortadan kaldıracak hem de cilt güzelliğiniz için sizin en önemli yardımcı ürünlerinizden olacaktır.

Vitamin Desteği Almayı Eksik Etmeyin

Sağlıklı vücut, sağlıklı cilt demektir. Beden sağlığınıza gerektiği kadar dikkat ederseniz cilt güzelliği de beraberinde gelecektir. Cilde sağlıklı gelen vitaminler arasında D, E, K vitaminlerini saymak mümkündür. Bunun en basit yöntemi de sağlıklı beslenmektir. Yine D vitaminini güneş ışığından almak da mümkündür. Yeşil yapraklı sebzeler tüketerek de vitamin alabilirsiniz. Yağlı, şekerli besinlerden uzak durarak vücut sağlığınızı korur, daha rahat bir yaşam sürerseniz. Fiziki olarak kendinize yapacağınız bu iyilik cilt güzelliğinize iyi geldiği gibi ruhunuza da iyi gelecektir.

Su İçmeyi Unutmayın

Günlük koşturma içinde çoğumuz su içmeyi nedense ihmal ediyoruz. Kahve, çay tüketimi derken vücutta var olan su miktarını azaltıyoruz ama yerine geçecek suyu içmiyoruz. Böyle olunca gereken sudan mahrum kalan vücut, zararlı maddeleri dışarı atamıyor. Bu da zamanla cildin nem ihtiyacını karşılayamaması ve hatta kurumasına yol açıyor. Bu sebeple kuru, mat bir cilt görüntüsünden kurtulmak için günde en az 2 litre su içmemiz tavsiye edilmektedir. Yeteri kadar su tüketildiğinde cildinizin gençleştiğini siz de göreceksiniz.

Kötü Hava Şartlarına Dikkat Edin

Özellikle mevsim geçişlerinde vücudumuz istemediğimiz ısılara maruz kalabilir. Bundan en çok etkilenen de hiç şüphesiz yüzümüzdür. Bu sebeple eğer hava güneşliyse  bir güneş koruyucuyla çıkabilirsiniz. Soğuk havalarda ise cildinizin kurumasını engellemek için nemlendirici sürebilirsiniz. Böylece lekelenmelerden, çatlaklardan, ton farkından korunabilirsiniz. Cilt güzelliğinizin korunması için bu ufak yolu dikkate almanız faydanıza olacaktır.

Yüz Bakımı İçin Peeling Yapın

Türlü zararlı maddelere maruz kalan cilt üzerinde sizi rahatsız edecek bir ölü deri meydana gelir. Nefes alamayan bu ölü derinin altında cilt, gittikçe daha kötü bir hale bürünür. Neme, suya, bakıma ihtiyacı olan cildinizi en azından haftada bir kez peeling yaparak rahatlatabilir, cilt güzelliğinizi koruyabilirsiniz. Ölü deriden temizlenen cilt nefes almaya başlayacağı için iyileşecektir. Bunu seçeceğiniz bir cilt bakım ürünüyle yapmanız da mümkün. Lyn Arındırıcı Peeling ile cildiniz ölü deriden arındır, kalıntılardan, kirden kurtulur, parlak ve yumuşak bir doku kazanabilir.

Gözlerinizi Korumaya Dikkat Edin

Yüzümüzün en dikkat çeken yeri gözlerdir. Özellikle de otuzlu yaşlarla birlikte artık daha da hassaslaşmaya başlayan, vücutta ilk etkilenecek yerlerden biri de göz ve çevresidir. Doğru beslenseniz de yeteri kadar uyku uyusanız da göz çevrenizdeki en ufak yorgunluk sizi, iyi olmanıza rağmen kötü gösterebilir. Bu sebeple herhangi bir kırışıklık, sarkma ya da ton farklılığı oluşmaması için göz ve çevresine gereken önemi göstermeniz gerekir. Lyn Göz Altı Kremi ile göz çevrenizi nemlendirebilir, kırışıklık oluşumunu önleyebilirsiniz. Böylece cilt güzelliğinizin önemli bir yapıtaşı olan göz çevrenizi korumuş olursunuz.

Yüz Toniği Kullanın

Mükemmel bir cildin sırlarından biri de cildinize uygun kullanacağınız bir toniktir. Tonik uygulamasını cildinizi temizledikten sonra yapmalısınız. Özellikle duştan çıktıktan sonra cildiniz yumuşar, gözenekler açılır. Açılmış gözenekleri temizlemek, cilt güzelliğinizin kalıcı hale gelmesi için önemli bir iştir. Size uygun tonik ile yüzünü işlemden geçirdiğinizde temizleme ile açılan gözenekler sıkılaşacaktır. Kapanan gözeneklere kirin, zararlı maddelerin girmesi engellenecektir. Böylelikle daha parlak, temiz bir görünüm elde edebileceksiniz. Lyn Canlandırıcı Tonik kullanarak böyle bir cilde ulaşabilirsiniz. Tonik, temizleyicinin alamayacağı kirleri de alacağından ilk tercih edeceğiniz cilt güzelliği ürünleri arasında yerini almalıdır.

İyi Bir Uyku Düzenine Sahip Olun

Sağlıklı cilt için vücudun dinlenmesi gerekir. Cildin yenilenmesi, uyuyacağınız uyku ile de doğru orantılıdır. Uyku, aynı zamanda yaşlanmanın da önüne geçebilecek önemli etkenlerdendir. Her gün en az 7 saat uyumanız sağlığınız için oldukça gereklidir. Ne kadar uyursanız cildinizin dinlenme süresi artacağından cilt güzelliğiniz o derece korunacaktır. Uyurken uyku şeklinize dikkat etmenizde de fayda var. Nasıl uyuduğunuz da uyku süresi kadar dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Mesela sırt üstü uyuduğunuz zaman yüzünüz ezilmeyeceği için kırışıklık riski de en aza inecektir. Yine yastığınız yüksek olduğu zaman yüzünüzdeki kan dolaşımı da artacağı için en büyük problemlerden biri olan göz altı torbalarının oluşması da aza inecektir.

Banyo Suyu Sıcaklığının Önemi

Kulağa çok tuhaf gelse de esasen doğru; banyo suyunuz vücudunuz, cildiniz için dikkat etmeniz gereken bir durumdur. Eğer banyoda kullandığınız su çok sıcak ise meydana getireceği en büyük problem de cilt kuruluğudur. Sıcak su, üst derinizdeki yağ tabakasını yok edeceğinden cildin kurumasına neden olur. Banyodan çıktıktan sonra kuruyan bu cilt yeteri kadar nemlendirilmezse kuruyan cilt zamanla can acıtacak, lekelere sebep olacak, çatlakların da meydana gelmesine yol açacaktır. Hele ki cildiniz zaten kuru ve hassassa sıcak su sizin en büyük düşmanınız olacaktır. Bu sebeple banyo yaparken suyunuzun muhakkak ılık olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer buna dikkat edemiyorsanız banyodan çıktıktan sonra mutlaka vücudunuzu nemlendirmelisiniz. Nemlendirme işlemini aksatmanız durumunda çatlaklar oluşacaktır. Cilt güzelliğiniz için bu küçük ama etkili yolu atlamamanız faydanıza olacaktır.

 

CİLT LEKELERİ İÇİN ETKİLİ BAKIM ÖNERİLERİ
Sepetim
Kapalı İstek Listesi
Kapalı Son Görüntülenen
Kategoriler
Gönder