YAĞLI CİLTLER İÇİN BAKIM REHBERİ

YAĞLI CİLTLER İÇİN BAKIM REHBERİ

Vücudumuzun en hassas ve belki de en dikkat ettiğimiz yerinin yüzümüz olduğunu söylersek pek de abartmış olmayız. Çünkü yüz temizliği ve beraberinde getirdiği yüz güzelliği kendimizi iyi hissetmenin de en önemli anahtarlarından biri. Bunun için düzenli olarak cildimizi temizleyerek bu görüntüyü yakalamaya çalışırız. Bazılarımızın cildi, herkesinkinden farklı olarak çok daha fazla özen ister. Bu ciltler, yağlı ciltlerdir.

Beslenme düzeni, yaşanılan çevrenin koşulları derken kimilerinin yüzü daha yağlı olabilir. Bu yağlı ciltler de yüzün özellikle burun ve çene çevresinde siyah noktaların oluşmasına, cildin sivilcelenmesine neden olur. Şayet gerekli özen gösterilmezse yapılan makyaj da istenildiği gibi olmaz, gün içinde akmaya başlar. Yeteri kadar cilt bakımı yapılmadığında oluşan bu yağlı ciltler aynı zamanda kötü bir parlamaya da neden olur. Fakat bunların çözümü var. Kullanılacak çeşitli cilt ürünleriyle yüzünüzü temizleyebilir, yağlı ciltler için geliştirilmiş nemlendiricilerle cilt bakımınızı destekleyebilirsiniz.

Yağlı cilt ne anlama gelir?

Sebum üretimi daha fazla olan kişilerin ciltlerinde daha fazla yağlanma olur. Sebum, vücuttaki yağ bezelerinin ürettiği yağdır ve cildi dışarıdan gelecek zararlı etkilere karşı korur. Yüz ve sırt olmak üzere vücudun her yerinde bulunan bir yağdır. Cildin üzerinde bulunan bu sebum tabakası, cilt nemini içeride tutarak cildi karşılaşabileceği etkenlere karşı koruma kalkanı görevi üstlenir. Eğer cildinizin nem dengesi yerinde değilse, cilt kendini koruyabilmek için daha çok sebum üretebilir. Bu olağandan fazla olan sebum da cildinizdeki gözeneklerden dışarı çıkarak cildinizin yağlanmasına ve parlamasına sebep olur. Ortaya çıkan bu durumu; cilt üzerindeki yağ dengesini sağlamak, parlaklığı ortadan kaldırabilmek için doğru bakım ürünlerinin kullanılması gerekir.

Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?

Yağlı ciltlerin bakımı aslında her cilt türünde olduğu gibi düzenli olarak cildin temizlenmesinden geçer. Seçeceğiniz cilt bakım ürünleriyle cildinizi tahriş etmeden her gün yapacağınız temizlik, sizin bu fazla yağdan arınmanıza, yüzünüzdeki parlaklığın ortadan kalkmasına yardım edecektir. Bu işlemi günlük bakım rutininiz haline getirirseniz karşılık alacağınız kesin. Temizleme işlemini kısa sürede yapıp istediğiniz görünüme kavuşmanız için Lyn Skincare size yardımcı olacaktır. Lyn Arındırıcı Peeling ile yüzünüzde siyah noktalara sebep olan yağ ve kirden arınacak, gözenekleriniz temizlenmesini sağlayacaksınız.

Böylelikle cildiniz için doğru ürünü seçeceğinizden temizliğinizin karşılığını çok daha çabuk alabilirsiniz. Lyn Skincare’nin bu tip ciltler için ürettiği Lyn Yağlı Ciltler İçin Sebum Kontrol Kremi bu sorununuz aşmakta en büyük yardımcınız olacaktır. İçinde bulunan defne yaprağı suyu, çay ağacı yağı sayesinde cildiniz bir yandan fazla yağdan temizlenip arınırken diğer yandan yağ oranınız da dengelenecektir.

Yağlı cilt problemlerinin önüne geçme yollarından biri de makyaj temizliğidir. Eğer makyajınızı temizlemeden uyursanız gün içinde birçok zararlı etkeni de üzerine çeken makyaj ürünleri gözeneklerinize dolar ve gözeneklerin büyümesine neden olur. Tabii bunlar aynı zamanda daha fazla sivilce ve siyah nokta demektir. Yağlı ciltler zaten salgıladıkları sebum sebebiyle sivilceye çok daha açık ciltlerdir. Dolayısıyla cildinizi makyajdan arındırmazsanız cildinizin yağ dengesini korumakta zorlanabilirsiniz.

Cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin

Yağlı cilde sahip olanların en çok yaptığı hatalardan biri de nemlendirici kullanmamalarıdır. Cilt yağlı olduğu için nemlendirici kullanarak cildin daha çok yağlanacağı düşünülmektedir. Halbuki bu yanlış bir görüştür. Ciltte sebum üretiminin dengelenip cildin fazla yağdan arınması için mutlaka günde en az iki kere cildi nemlendirmek gerekir. Cildinize uygun, sizi rahatsız etmeyecek, rahatlık hissedeceğiniz bir nemlendirici ile hoşunuza gitmeyen bu yağlı görünümün de üstesinden gelebileceksiniz. Lyn Skincare Nemlendirici Krem bu konuda size yardımcı olabilir. Günlük rutin temizliğinizi yaptıktan sonra kullanacağınız bu nemlendirici krem hem yüzünüze yumuşak bir doku kazandıracak hem de daha canlı bir görünüme sahip olmanıza yardım edecektir. Aynı zamanda makyaja başlamadan önce de kullanacağınız nemlendirici kreminiz ile makyajınızın da daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir tonik hayatınızı kurtarabilir

Cilt temizliğinin önemli yardımcılarından biri toniklerdir. Cildinize yapacağınız temizliği toniklerle desteklerseniz çok daha çabuk ve kalıcı sonuçlar alabilirsiniz. Cildiniz için uygun toniği bulduktan sonra bunu kullanmayı rutininiz haline getirirseniz yağlı cildin verdiği parlak görüntüden de kurtularak rahat edebilirsiniz. Lyn Skincare’in toniği seveceğiniz bir yardımcınız olabilir. Lyn Skincare Canlandırıcı Tonik , cildinizi zararlı etkenlerden arındırarak derinlemesine temizler. Yağdan arınan cildinizde siyah nokta oluşumunu önler. İçeriğinde alkol de olmadığı için cildinizi kurutmadan, gerekli nem dengesini koruyarak tazeler, hoş, canlı bir görünüm kazanmasına olanak sağlar.

Cildinize nazik davranın

Yağlı cildin görüntüsü zaman zaman çoğu kişinin canını sıkabilir. Aynadan baktığında sağlıklı ve güzel görünmemek de çoğu insanın problemidir. Durum böyle olunca cildi yağdan arındırmak, siyah noktasız, sivilcesiz bir görünüm kazanmak için sert davranışlarda bulunulabilir.

Cildinize karşı daha yumuşak, sabırlı davranmaya özen gösterin. Yağlı ciltler için bakım yapmak zordur. Belki sonucu kolay alamayabilirsiniz. Ama yine de sert ve gereksiz tedavilerden uzak durmanızı öneririz. Mesela temizlerken cildinizi tahriş edecek davranışlarda bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Cildiniz ne tür bir yapıya sahip olursa olsun narindir. Bu sebeple siz de ona narin hareketlerle bakım yapmalısınız. Yüzünüzü kurulamak için kullanacağız havlu bile yumuşak olmalıdır. Çünkü cildiniz zannettiğinizden çok daha hassastır. Yağlı ciltler için kullanacağınız ürünlerle bu durumu zamanla aşmanız zor değil.

Cildinizin kurumasına engel olacak, hassas bir yağlı cilt bakım ürünü seçerek sabah akşam yapacağınız bir temizlik en önemli kuralınız olmalıdır. Yine yüzünü yıkarken kesinlikle çok sıcak ya da çok soğuk sudan uzak durmanız gerekir. Eğer su ılık olmazsa vücudunuz nem dengesi bozulacaktır, bu da var olan probleminizin devam etmesine neden olacaktır.

Cildiniz için kullanacağız her ürünün içeriğine dikkat edin. Çünkü ancak cildiniz için doğru ürünü kullanırsanız sonuç alabilirsiniz. Özellikle yağ bazlı ürünlerden uzak durursanız yağlı cildiniz daha kısa sürede istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

Beslenmenize dikkat etmeyi unutmayın

Kendinize belirleyeceğiniz, sıkı takipçisi olacağınız ve sonunda hayatınızın bir parçası haline getireceğiniz beslenme düzeniniz sizin en büyük kurtarıcınızdır. Cildin yağlanmasına sebep olan ürünlerden uzak durmaya çalışır ve bunu kullanacağınız cilt bakım ürünleriyle desteklerseniz istediğiniz görüntüye sahip olmanız mümkün.

Cilt sorunlarını kötüleştiren, yağlı cildin var olmasına neden olan yiyeceklerin başında kızarmış yiyecekler gelir. Bunları tüketmek yerine yemişlerdeki ya da balıktaki yağı tüketmeyi denerseniz yağlı cilt görüntüsünden daha kolay kurtulabilirsiniz.

Taze sebze ve meyve tüketimi her zaman ilk tercihiniz olmalıdır. Mesela ıspanak, domates, havuç gibi sebzelerin cilde iyi geldiği bilinmektedir. Sebze ve meyve tüketerek sağlığınızı koruyacaksınız ve sağlıklı bir vücut da temiz bir yüzü size verecektir.

Su içmek, her derde deva olduğu gibi yağlı cildin de kurtarıcısıdır. Günde sekiz ile on bardak arasında içeceğiniz su kırışıklıklarınıza iyi gelecek, cildinizdeki yağın da dengeli bir seviyeye gelmesine yardım edecektir.

Fiziksel aktiviteleri de hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Düzenli egzersiz, vücudunuzun sağlıklı kalmasına, toksinlerin atılmasına  olanak sağlayacaktır.

Contact Us
Hi, welcome to Lyn Skincare. How can I help you?